پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح ملی بسیج همگانی درخت کاری برای تحقق ایرانی سرسبز با کاشت ۴۲ هزار اصله نهال در استان قزوین آغاز شد.
آمار بازدید
بازدید روز : 31176
بازدید کل : 274139
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1398 ساعت 12:31
بازدید : 83 16 آذر 1398 ساعت 9:53 شماره :67048

طرح ملی بسیج همگانی درخت کاری برای تحقق ایرانی سرسبز با کاشت ۴۲ هزار اصله نهال در استان قزوین آغاز شد.
کاشت نهال با هدف توسعه فصای سبز و جلوگیری از فرسایش خاک و نیز جلوگیری از سیلاب و ایجاد فضای تفرج گاهی و گردشگری انجام می شود.

همزمان با سراسر کشور بسیج همگانی درختکاری با کاشت ۴۲ هزار اصله نهال در استان در شهرستان تاکستان در اطراف سد نهب،  حوزه آبخیز سیتک در شهرستان قزوین در الموت شرقی  در آبخیزمدان در الموت غربی در حوزه آبخیز گشنه رود،  در طارم سفلی در حوزه آبخیز سفید رود  و شهرستان آبیک در حوزه آبخیز چناسک آغازگردید

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین روز چهارشنبه در گفت‌وگو با سایت اداره کل گفت: طرح سراسری کاشت نهال در کشور با عنوان پویش ملی برای ایران سبز روز پنجشنبه ۱۴ آذرماه سال جاری در کشور اجرا می شود و قرار است که در قالب این طرح ۴۲ هزار اصله نهال در استان قزوین کاشته شود.

علی اکبر اسداللهی افزود: این طرح با هدف حفاظت از منابع طبیعی، توسعه فضای سبز و اهمیت درختکاری در سه شهرستان استان قزوین با حضور مسئولان استانی و شهرستانی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه نهال کاری در مساحتی به وسعت ۱۴۳ هکتار از استان قزوین انجام می‌شود، اظهار داشت: این طرح‌ در پنج نقطه از شهرستان‌های تاکستان، قزوین و آبیک اجرا می‌شود.

اسداللهی مکان مرکزی اجرای طرح را شهرستان تاکستان و در حاشیه سهد نهب عنوان کرد و گفت: قرار است که در حاشیه این سد چهارهزار اصله نهال در مساحتی به وسعت ۱۰۰ هکتار کاشته شود. 

این طرح در سراسر کشور با کاشت  ۱۴ میلیون  اصله نهال با هدف توسعه فضای سبز در اراضی ملی، حاشیه سدها، رودخانه ها و اراضی ملی با شعار «هر ایرانی یک نهال» آغاز شده است.این پویش ملی با مشارکت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری با هدف حفاظت از منابع طبیعی، توسعه فضای سبز و ترویج فرهنگ درختکاری امروز در سراسر کشور اجرا میگردد.با اجرای این پویش، اراضی حاشیه سد نهب از فضای سبز برخوردار شد. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :