پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کارگروه صیانت از جنگل‌ها در استان قزوین ایجاد می‌شود
آمار بازدید
بازدید روز : 3323
بازدید کل : 494907
آخرین بروزرسانی:
28 مهر 1399 ساعت 9:41
بازدید : 13 20 مهر 1399 ساعت 7:59 شماره :77951

کارگروه صیانت از جنگل‌ها در استان قزوین ایجاد می‌شود

 رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: برای مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها که به‌ویژه امسال در جنگل‌های استان قزوین زیاد رخ داد کارگروه صیانت از جنگل‌ها در استان قزوین ایجاد می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی با تأکید بر ضرورت تهیه گزارش جامع درباره میزان و علل شکل‌گیری آتش‌سوزی‌های اخیر در مناطق جنگلی استان اظهار داشت: باید مشخص شود که در آتش‌سوزی‌های یک دهه اخیر چه‌تعداد درخت و مرتع در استان نابود شده‌اند چرا که نابودی‌ این درختان و جنگل‌ها خسارت بزرگ به بیت‌المال مردم است.

وی اضافه کرد: با توجه به آتش‌سوزی‌ها و حریق‌های متعددی که به‌ویژه امسال در جنگل‌های استان قزوین رخ داد، کارگروه صیانت از جنگل‌ها در شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان قزوین ایجاد می‌شود.

قدرتی با اشاره به وجود جنگل‌های انبوه در 2 منطقه الموت و طارم‌ سفلی گفت: این کارگروه با مسئولیت معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تشکیل خواهد شد و در هر کدام از نواحی الموت و طارم سفلی به‌تناسب اعضای ثابتی در این کارگروه حضور خواهند داشت.

رئیس‌کل دادگستری استان با بیان اینکه فقط 15 درصد از تجهیزات لازم برای اطفای آتش‌سوزی جنگل‌ها در داخل استان وجود دارد، گفت: باید این کمبود توسط همه مسئولان، نماینده‌های ما در مجلس فریاد زده شود و اگر لازم شد برای تأمین این امکانات طومار بنویسیم و برای مقامات دولتی در پایتخت ارسال کنیم.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :