پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بخش از مناطق جنگلی الموت و طارم را نابود نمود
آمار بازدید
بازدید روز : 2521
بازدید کل : 494866
آخرین بروزرسانی:
28 مهر 1399 ساعت 9:41
بازدید : 55 23 شهريور 1399 ساعت 10:35 شماره :76883
باز هم آتش بی خردی:
بخش از مناطق جنگلی الموت و طارم را نابود نمود
 مهندس اسدالهی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین  با اشاره به اینکه عوامل بروز و گسترش در کشور به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شود، اظهار داشت: دسته نخست عوامل طبیعی مثل شاخ و برگ خشک درختان، افزایش رطوبت و دمای هوای است و دسته دوم عوامل انسانی به صورت سهوی و عمده است که نقش مهمی در آتش سوزی‌های اخیر کشور نیز داشته‌اند.

وی با ذکر اینکه برخی از مردم مسائل ایمنی را در فصل تابستان در آتش افروزی در جنگل‌ها و مراتع رعایت نمی‌کنند، گفت: بخش دوم افرادی هستند که به عمد جنگل‌ها و مراتع را به آتش می‌کشند و انگیزه آنان بیشتر اختلاف بر سر مالکیت زمین و اراضی است و قسم دیگری نیز با تبدیل عرصه‌های طبیعی و زمین‌های کشاورزی به زمین‌های بایر در فکر تصاحب این زمین‌ها هستند.

اسدالهی  با بیان اینکه در آتش‌سوزی‌های اخیر استان در مناطق حسین آباد طارم و لات الموت غربی  حسارات بسیار زیادی به جنگلهای منطقه وارد کرده تصریح کرد: باید توجه داشت که بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری و طبیعت بکر منطقه که ذخیره ژنتیکی و زیستی فراوانی داشت در آتش سوزی‌های اخیر نابود گشت. وی افزود :60هکتار از جنگلهای بلوط طارم سفلی و 520 هکتار از جنگلهای ارس روستای لات الموت غربی به طور کامل نابود گردیده است

وی با بیان اینکه احتمال می‌رود 3مظنون در آتش زدن این مناطق دخالت داشته باشند، اظهار داشت: دستگاه قضایی استان با دستور رئیس کل دادگستری و حضور معاون دادستان و قاضی منطقه الموت غربی در محل حادثه و پیگیری مامورین یگان حفاظت این اداره کل  به دنبال پیدا کردن سرنخ‌های این آتش سوزی هستند.


اسدالهی  بیان داشت: از بین رفتن پوشش گیاهی و درختان با عمر بالا باعث شده تابالاترین مقام اجرایی استان به مسئله ورود پیدا گرده و دستور اکید تا حصول نتیجه را ابلاغ نمایند  .

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :