پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جنگل‌های تاغ بویین زهرا در حادثه آتش سوزی آسیب جدی ندیده است
آمار بازدید
بازدید روز : 3459
بازدید کل : 494910
آخرین بروزرسانی:
28 مهر 1399 ساعت 9:41
بازدید : 226 18 تير 1399 ساعت 8:0 شماره :74636

جنگل‌های تاغ بویین زهرا در حادثه آتش سوزی آسیب جدی ندیده است
علی اکبر اسدالهی با اعلام این خبر اظهار داشت: این آتش سوزی روز گذشته به دلایل نامعلوم ۷۵ هکتار از اراضی ملی بویین زهرا از نوع مراتع و جنگل های تاغ را دچار حادثه کرد.

وی افزود: خوشبختانه به دلیل ضعیف بودن علف های خشک شده و مراتع پیرامون درختچه های تاغ و مقاومت نسبتا بالای این گونه های گیاهی، این درختچه ها در آتش سوزی روز گذشته آسیب چندانی ندیدند.

این مسوول گفت: اگرچه وزش باد روز گذشته موجب شد تا وسعت آتش سوزی افزایش یابد اما باعث شد تا آتش ماندگار نباشد و این موضوع نیز به حفاظت از درختچه های تاغ کمک کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین افزود: اراضی جنگلی تاغ با هدف مقابله با گسترش بیابان و تثبیت خاک و شن های روان از سالیان گذشته در مناطق بیابانی شهرستان بوئین زهرا کاشته شده اند. 

وی اظهار داشت: با رشد بارندگی و ایجاد رویش گیاهی و علفزار و خشک شدن در آن فصل گرما حوادث آتش سوزی در اراضی ملی و مستثنیات افزایش پیدا می کند از این رو از مردم به ویژه کشاورزان و روستاییان تقاضا داریم تا مراقبت بیشتری در این خصوص داشته و از روشن کردن آتش در علفزارها و اراضی کشاورزی و ملی خودداری کنند.

بیش از ۶۰ درصد مساحت استان قزوین را منابع طبیعی تشکیل می دهد.

منابع طبیعی استان قزوین شامل ۸۵۰ هزار هکتار مرتع، ۲۸ هزار هکتار جنگل و ۲۹ هزار هکتار بیابان تشکیل می‌دهد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :