پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری دو دوره آموزشی در شهرستان تاکستان
آمار بازدید
بازدید روز : 33687
بازدید کل : 553919
آخرین بروزرسانی:
17 دی 1399 ساعت 11:4
بازدید : 366 25 دی 1398 ساعت 7:52 شماره :68676

برگزاری دو دوره آموزشی در شهرستان تاکستان
خیراله طاهرخانی , معاون و فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان تاکستان در خلال برگزاری این دو دوره آموزشی  اظهار داشت: براساس مصوبه ستاد بحران شهرستان تاکستان مبنی بر اعلام آمادگی کلیه دستگاه های مرتبط با موضوع احتمال وقوع حریق در منابع طبیعی و زیستگاه های شهرستان تاکستان و در راستای توجیه بهره برداران عرصه های طبیعی  ، این دوره آموزشی را برگزار کرد.

وی گفت: چگونگی بروز آتش سوزی و خطرات آن ، روش های پیشگیری و نحوه استفاده ار تجهیزات مربوطه در دوره عملی نیزبا هدف ایجاد هماهنگی بین سازمان ها ، نهادهای مردمی و تجهیز و ساماندهی گروه های اطفاء حریق برای مهار آتش در عرصه های منابع طبیعی و همچنین برداشتن گام اول در ایجاد آمادگی منابع انسانی از محورهای موضوعی این برنامه آموزشی بود.

وی بیان داشت: منابع طبیعی جزء بهترین شاخصه های توسعه هر کشور بوده و باید برای حفظ آن تمام تلاش و توان خود را به کار ببریم.
وی گفت: جلوگیری از فرسایش خاک ، تقویت آب های زیرزمینی و کاهش آلودگی هوا از مزیت های منابع طبیعی سالم است

طاهرخانی اظهار داشت: جلوگیری از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در اراضی زراعی در قالب طرح اطلاع رسانی در برنامه کاری منابع طبیعی  تاکستان قرار دارد.

وی در پایان با توجه به وقوع آتش سوزی در فصل گرما و خشکسالی و مستعد بودن مناطق مختلف شهرستان برای ایجاد آتش سوزی ، از مردم درخواست نمود ضمن خودداری از ایجاد حریق و آتش در جنگل ها و مراتع ، این اداره را در امر پیشگیری و اطفاء حریق یاری نمایند
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :