پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - احترام به طبیعت، احترام به زندگی است
آمار بازدید
بازدید روز : 34529
بازدید کل : 349450
آخرین بروزرسانی:
13 خرداد 1399 ساعت 8:38
بازدید : 229 28 مهر 1398 ساعت 8:56 شماره :65333

احترام به طبیعت، احترام به زندگی است
محمدی رییس اداره منابع طبیعی شهرستان تاکستان در این مراسم گفت:فرقی نمی‌کند چقدر در این کره خاکی عمر می‌کنیم، کجا زندگی می‌کنیم، دارایی‌های ما چقدر است و یا شغل و حرفه و عنوان ما چیست، مهم این است که یادمان باشد همه ما در این دنیا در یک کشتی سفر می‌کنیم و تخریب قسمتی از آن همه ما را غرق می‌کند. مهم این است که نسبت به طبیعتی پیرامون خود بی‌تفاوت نباشیم و به آنچه در آن رخ می‌دهد حساس باشیم. این قدم اول حمایت ما از منابع طبیعی است.background:white;direction:rtl;unicode-bidi:embed'>وی ادامه داد : احترام به طبیعت، احترام به زندگی است. مسوولیت انسانی و اجتماعی حکم می‌کند که در کلیه شئون زندگی خود اعم از زندگی شخصی و خانوادگی و زندگی شغلی خود، حفظ طبیعت را در اولویت قرار دهیم.

محمدی در پایان حضور در جشن‌های درختکاری، تشویق اقوام و آشنایان به افزایش اطلاعات و آگاهی‌ها در زمینه منابع طبیعی، بهبود الگوی مصرف را راههای اهمیت دادن به منابع طبیعی برشمرد و خاطر نشان ساخت: حفظ پاکیزگی در هنگام گردشگری، عضویت در سازمان فعال مردم نهاد در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست و توجه به فراخوان‌های آنها، حضور فعال در انتخابات و رصد برنامه‌های کاند یداها در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست از عمومی‌ترین و رایج‌ترین فعالیت‌های طبیعت دوستان است.

 

همچنین در مراسمی که به همین مناسبت برگزار گردید , اداره منابع طبیعی طبیعی شهرستان تاکستان   اقدام به توزیع 85 عدد کارت همیار دانش آموزی بین دانش آموزان مدرسه شهید رجائی روستای شیزند شهرستان تاکستان با هدف فرهنگ سازی وترویج حفظ منابع طبیعی نموده است.

background:white;direction:rtl;unicode-bidi:embed'>در این مراسم خیراله طاهرخانی معاون اداره منابع طبیعی شهرستان تاکستان حضور داشتند ؛ طاهرخانی گفت:در راستای سیاستهای مشارکتی و لزوم ترویج فرهنگ منابع طبیعی اداره منابع طبیعی شهرستان تاکستان تلاش دارد این فرهنگ را از مدارس شروع کند و در طی چند سال گذشته با توجه به تعامل خوب مسئولین آموزش و پرورش و اداره کل منابع طبعی اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده که اهداء کارت همیار طبیعیت یکی از این همکاریها است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :