پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آموزش حفاظت ، در كاهش خسارت به منابع طبيعي موثر است
آمار بازدید
بازدید روز : 2572
بازدید کل : 494867
آخرین بروزرسانی:
28 مهر 1399 ساعت 9:41
بازدید : 321 13 مهر 1399 ساعت 8:14 شماره :23203

آموزش حفاظت ، در كاهش خسارت به منابع طبيعي موثر است

آموزش حفاظت درکاهش خسارت به منابع طبیعی موثر است 

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان قزوین گفت:آموزش مردم برای حفاظت از منابع و مراتع در کاهش خسارت به منابع طبیعی استان موثرمی باشد.   
مهندس "علی اکبر اسدالهی  " با اشاره به اینکه آموزش روستاییان و بهره برداران در کاهش خسارت به منابع طبیعی بی تاثیر نیست افزود: این در حالی است که برای جبران خسارت در منابع و عرصه های طبیعی به زمان طولانی نیاز داریم . 
وی با اشاره به برخورد قانونی با تخریب کنندگان عرصه های طبیعی در استان اظهار داشت : همه اداره های منابع طبیعی شهرستانهای استان با همکاری دستگاه قضایی در شناسایی و مجازات عاملین وقوع حریق در عرصه های منابع طبیعی تلاش خواهند کرد.
 
اسدالهی با تاکید بر اینکه حفاظت از منابع طبیعی نیازمند عزم ملی است، اظهار داشت : 
حفاظت از منابع طبیعی تجدید شونده بیش از آنکه در مقایسه با بخشهای صنعت و خدمات نیاز به سرمایه گذاری های کلان و اجرای پروژه های عظیم داشته باشد، نیاز به نگرش و برنامه ریزهای جامع و هماهنگ فرابخشی و فراسازمانی دارد.
وی اضافه کرد: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درراستای اهداف سازمانی حفظ ، احیاء ، توسعه و بهره برداری می‌تواند نقش بسزا و مهمی در بستر حیات و توسعه پایدار ایفا کند.
اسدالهی یادآور شد: اهمیت دادن به منابع تجدید شونده می تواند به تولید محصولات دامی، دارویی ، گیاهی و صنعتی و همچنین تنظیم گردش آب در طبیعت همراه با تلطیف هوا، تامین و مامنی برای حیات وحش فراهم آورد. 
وی در ادامه کم دقتی مردم را علت اصلی تخریب و آتش سوزی‌های عرصه های منابع طبیعی عنوان کرد و افزود:60درصد از مساحت استان قزوین را عرصه های طبیعی تشکیل داده که حفاظت از این عرصه های نیازمند توجه ویژه ای است .
چگینی بیان کرد:با بهره‌ برداری درست از منابع موجود می ‌توان بیلان منفی منابع آبی کشور را به مثبت تبدیل کرد و یکی از مهمترین راهکارهای اجرای این طرح گسترش احداث عملیات‌های آبخیزداری و حفاظت و حمایت است .
وی در پایان افزود:حفاظت از منابع طبیعی باید به گونه‌ای باشد که بتوانیم امانتی که از نسل‌های قبل به ما رسیده را به نسل‌های بعد بسپاریم.

 

نام:

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :